75 річниця визволення України від нацистських загарбників

Категория: Новини Опубликовано: 30.10.2019 Автор: Administrator

28 жовтня в Україні відзначають національне свято. В цей день вшановують пам'ять всіх українців, які віддали життя, виганяючи нацистських окупантів в лавах Червоної армії або Української повстанської армії, покладаючи квіти до пам’ятників, та здійснюють інші традиційні меморіальні заходи. Цього року виповнюється 75 років від дня вигнання нацистських окупантів із України. Історія України у Другій світовій війні – це історія окупації. Переважна більшість населення України, понад 30 млн., спробувала смак життя «під німцем». Нацистська окупація означала для українського народу терор та голод.

Довгоочікуване визволення сталося під час Східно-Карпатської операції, що проводилася з 8 вересня по 28 жовтня 1944 року та призвела до відступу із Закарпаття союзників гітлерівського Вермахту – військ гортистської Угорщини. У ході визвольних операцій в Україні загинуло понад 3,5 мільйонів людей. Загалом протягом війни людські втрати в Україні склали понад 10 мільйонів військових і цивільних осіб. Матеріальні втрати України досягли 1,5 трильйонів українських карбованців. Було зруйновано понад 714 міст, 28 тисяч сіл, понад 16 тисяч промислових підприємств, 18 тисяч медичних закладів і 33 тисяч закладів освіти.

Сьогодні, коли на Сході України лунають постріли і гинуть люди, ми, як ніхто, маємо розуміти цінність своєї держави та якою жахливою є війна і якою ціною дається перемога.

Просмотров: 53