День пам'яті жертв політичних репресій

17 травня 2020 року, День пам’яті жертв політичних репресій. Щорічний національний пам’ятний день в Україні, припадає на третю неділю травня. Відзначається згідно з указом Президента від 21 травня 2007 року з метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій.

Кількість жертв сталінських репресій в Україні досі неможливо підрахувати. Десятки тисяч осіб було розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори.

За доби радянської окупації через терор і репресії пройшли усі прошарки українського населення: від наукової та творчої інтелігенції до селян. При цьому загарбники намагалася приховати сліди своїх злочинів. Місця поховань ставали режимними об’єктами КГБ, місцевість розрівнювали бульдозерами, доступ до відповідних архівів був заборонений.

Вшануймо ж сьогодні пам’ять наших закатованих земляків…

День Європи

День Європи - це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях: свободи, демократії, поваги до людини, права.

Наразі ми святкуємо День Європи в Україні і для нас це означає будівництво нової держави на принципах європейської демократії на засадах української моралі та духовності, бо тільки так ми зможемо стати європейською державою.

День пам'яті і примирення

Ці дні символізують не тріумф переможців над переможеними.  Вони мають бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. Історія нас вчить, що Український народ перемагає тоді, коли ми єдині, соборні, діємо разом і захищаємо те, що нам дороге. Коли ми разом, коли ми відчуваємо, що справедливість на нашому боці і стоїмо за свою землю, тоді ми непереможні.

Ми пам’ятаємо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна. Пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями Об’єднані Нації. Ми схиляємо у скорботі голови в День пам’яті і примирення! Не забуваємо: той, на чиєму боці справедливість, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться.

Loading...