День пам’яті Героїв Небесної Сотні щорічно відзначається 20 лютого. Шість років тому, саме в ці дні, під час Революції Гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого апогею. 20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Майдану. Цей день назавжди увійде в історію України як символ жертовності, патріотизму та героїзму і вкотре підтвердить тезу про те, що в найкритичніший та найважчий період нашої історії знайдуться герої, які своєю жертовністю дозволять будувати нам майбутнє. Слава Героям Небесної Сотні, слава українським воїнам, які з гідністю та честю виконують свій святий обов’язок захисту нашої Батьківщини. Будьмо гідні своїх героїв, які віддали свої життя за нашу свободу та право на вільний розвиток.

28.01.20р. для учнів 10 класу  було проведено відкритий урок з громадянської освіти на тему «Дитячі та молодіжні громадські об’єднання». Урок відвідали методист Чернікова І.В та колеги з інших шкіл міста.

Сьогодні для молоді дуже важливо бути активними громадянами та не стояти осторонь тих подій, які відбуваються у світі та країні. Під час уроку учні ознайомилися з законодавством про дитячі та молодіжні громадські об’єднання. Діти дізналися про організації, які діють на території України, які є вимоги до створення таких організацій.

На урок були запрошені представники «Пласту» (Національної скаутської організації України). Дмитро Гуцман (учень 9-А класу нашої школи) розповів про участь в «Орликіаді» (грудень м. Харків), де він здобув нагороду «Оскар». Учні з захопленням слухали розповідь про діяльність Пласту.

Здобуті знання діти застосували на практиці, створюючи громадську організацію «Активні громадяни» та складали її Статут.

«Якщо ми хочемо змін в країні, то кожен з нас повинен стати тією зміною». Саме такого висновку дійшли всі учасники уроку.

Вчитель громадянської освіти Т.Г.Голуб

 

Сьогодні ми живемо в незалежній Україні. Але шлях до нашої незалежності був довгим та складним. Відстоювати незалежність України прийшлося її молоді. 29 січня 1918 р. відбувся бій на залізничній станції Крути між військовими підрозділами Української Народної Республіки та більшовицькими військами часів першої українсько-радянської війни. У школі відбувся пам’ятний захід, який розпочався покладанням квітів до пам’ятної дошки випускнику школи І. Грішину, що загинув у 2014 р., захищаючи територіальну цілісність нашої держави. Пізніше, у актовій залі школи, діти середньої ланки та співробітники зустрілися з дослідниками Асоціації військово-історичної спадщини «Плацдарм». Побачили зразки зброї та форми армії УНР, разом з оркестром, військової частини 3035 Національної гвардії України, заспівали гімн. А учні старшої школи мали змогу переглянути фільм «Крути 1918».

 

 Відео можна переглянути за посиланнями>>>

1. https://www.youtube.com/watch?v=4oNJ1ebcpvo

2. https://youtu.be/H5LopewgtWA 

3. https://www.youtube.com/watch?v=YBfSRKo0DjU&t=349s 

 

Сьогодні, 22 січня  –  День Соборності в Україні. Вчителями був проведений урок єдності. Адже, День Соборності України – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності усіх нас! Потім ,близько 500 учнів школи разом з вчителями утворили живий ланцюг навколо школи, сказавши тим самим – «Тільки разом ми єдині»! Соборність українського духу, єдність та свобода, робить нас незалежними! Бережімо цей скарб!

 Відео можна переглянути тут>>>

Новини (News): #fff5f5

Найважливішим завданням української школи є формування майбутнього країни, виховання вільних, відповідальних людей, гідних громадян своєї держави. Визначальною характеристикою громадянської зрілості є розвинена правосвідомість і усвідомлення своїх прав, свобод, обов’язків, позитивне ставлення до закону, до державної влади.

В рамках тижня "Правових знань" в 9-х класах було проведено практичне заняття «Звернення громадян». Учні опрацювали Закон України «Про звернення громадян», дізналися які вимоги до звернення, які види звернень існують.   Учні познайомилися з роботою офіційного сайту Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та навчилися самостійно складати електронне звернення.  Дізналися також яким чином оформити звернення до органів місцевої влади та як працює  Едина система місцевих петицій.

Набуті на уроці знання допоможуть учням бути більш обізнаними з  питанням  «Як захистити свої права»  та у разі виникнення  певної ситуації   знати куди звертатись.

Учитель правознавства Т.Г. Голуб